LPC kondenzatorji se uporabljajo za kompenzacijo jalove energije (izboljšanje faktorja moči cosφ) pri induktivnih porabnikih(transformatorji, motorji, fluorescentne sijalke in mnogo drugih porabnikov, ki jih srečamo v industrijskem okolju). Kondenzatorji se lahko uporabljajo tako samostojno - posamična kompenzacija naprav kot v bankah kondenzatorjev - v avtomatski centralni kompenzacijski napravi.
LPC kondenzatorji so izdelani iz nizko izgubnega metaliziranega polipoprilen filma s funkcijo samo-ozdravljivosti (self-healing). Suhi kondenzator je polnjen z okolju prijazno poliuretansko smolo v strjenem stanju, ki pomaga pri odvodu toplote iz samega jedra kondenzatorja. Poleg tega pa še stabilizira notranje mehanske lastnosti kondenzatorja in izboljša robustnost izdelka.
Aluminijasto ohišje kondenzatorja ima zaščito pred povečanim tlakom, ki preprečuje odprtje kondenzatorja pri preobremenitvi. Kondenzatorji do 5kVAr imajo faston priključke, za večje moči pa vijačne priključne sponke.
Samo ozdravljivost (Self-Healing)
Tako kot drugi dielektriki ima tudi polipropilen film svojo dielektrično trdnost omejeno. Ker je film zaradi prostorske omejitve po željah miniaturizacije kondenzatorja zelo tanek, lahko zaradi prevelike potencialne razlike (prevelika napetost) med metaliziranimi deli, oziroma v nekaterih drugih pogojih (temperatura) na določenem mestu prebije. Ker to pomeni kratek stik med fazami, bi lahko to pomenilo uničenje kondenzatorja in drugih delov kompenzacijske naprave. Ker pa se ob takšnem preboju zgodi, da film prebije na nekem omejenem mestu, na tem mestu metaliziran film zaradi velike lokalne temperature ob pojavu obloka pri preboju izhlapi in prevodne poti ni več. Tako je izgubljen le zanemarljivo majhen del metaliziranega filma, kar na koncu prinese izgubo kapacitivnosti v rangu 100 pF. Ta izguba je zanemarljiva, kapaciteta kondenzatorja je v rangu več 10 ali 100 uF, zato kondenzator še naprej normalno deluje.
Zaščita pred povečanim tlakom
Zaradi morebitnih napak v omrežju, kot so prenapetosti, harmoniki, visoka temperatura okolice, se lahko zgodi, da kondenzator popolnoma odpove. Zaradi
preobremenitve in s tem pregrevanja notranjosti kondenzatorja nastane visok tlak. Zato ima kondenzator vgrajeno zaščito, ki pri povišanem tlaku reagira tako,
da se na oslabljenem delu ohišja začne raztezati in tako pretrga notranjo el. povezavo na oslabljeni točki. Tako se kondenzator izklopi in preneha delovati, s tem se ustavi pregrevanje in nenadzorovano naraščanje tlaka.
Praznilni upor
Ker kondenzator po odklopu z omrežja ostane naelektren, lahko za uporabnika predstavlja nevarnost, saj je z dotikom prevodnih delov kondenzatorja lahko izpostavljen udaru el. toka. Zato je kondenzator po odklopu potrebno razelektriti, da ne predstavlja nevarnosti. Po standardu EN60831-1/2 morajo zato nizkonapetostni trifazni kondenzatorji imeti priključene praznilne upore, ki zagotavljajo izpraznitev odklopljenega kondenzatorja; v času manj kot 3 min ima lahko na sponkah največ 75V.